Pages Menu
Categories Menu

Patalpinta Gru 30, 2015

Institucinis vizitas į Briuselį

12052395_1233480619999269_146214861534747369_o 12139963_1233485196665478_4307375302058803389_o12030404_1233484739998857_1518312280802519457_o

Rugsėjo 29 – spalio 2 dienomis vyko Europos studentų teisininkų asociacijos nacionalinės grupės (ELSA Lietuva) institucinis vizitas į Briuselį. Projekte, kurį rengė ir finansavo Europos Parlamentas, o organizavo ELSA Lietuva direktorė instituciniams vizitams Jovita Razmaitė, dalyvavo 21 teisės studentas. Buvo atrinkti aktyvūs, žingeidūs, įvairaus amžiaus studentai iš trijų universitetų: Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto.

Institucinio vizito metu studentai apsilankė Europos Komisijoje, kur buvo
supažindinti su Europos Sąjungos institucine struktūra bei Europos Sąjungos konkurencijos teise. Negana to, kad studentai turėjo galimybę išklausyti dvi itin aktualias ir informatyvias paskaitas, kurias vedė Alessandro Giordani, Lina Jankutė, Lina Barauskaitė. Europos Komisijos darbuotojai aprodė įvairias sales, papasakojo apie Europos Komisijos pastate vykstančio darbo pobūdį.

Išvykos dalyviai taip pat aplankė Europos Sąjungos Tarybą, kur turėjo puikią Audriaus Pakso paskaitą apie skirtumus tarp Europos Sąjungos Tarybos bei Europos Tarybos. Išsamus dviejų institucijų atskyrimas studentams padėjo kur kas geriau suvokti jų skirtumus, apie kuriuos iki tol buvo tik skaitę ar girdėję universitete.

Lietuvos Respublikos ambasadoje Belgijos Karalystėje ir Liuksemburgo Didžiajai Hercogystei studentai susitiko su ambasadoriumi Gediminu Varvuoliu bei Briuselyje dirbančiu teisininku, Lietuvos teisininkų draugijos (LTD) Briuselyje vicepirmininku Velerijumi Ostrovskiu , kurie papasakojo, kokios perspektyvos laukia norinčiųjų dirbti Briuselyje, ką veikia teisininkai, diplomatai bei apskritai lietuviai Belgijoje. Šis susitikimas įkvėpė studentus tobulėti ir užsibrėžti dar aukštesnius tikslus.

ELSA Lietuva nariai taip pat buvo svetingai sutikti tarptautinės ELSA valdybos būstinėje (ELSA House). Iš arti pamatę tarptautinės valdybos darbą, susipažinę su valdybos nariais bei pagilinę žinias apie visą ELSA tinklą, studentai kitaip ėmė vertinti organizacijos teikiamas galimybes ir suprato, kad yra dar daug nepatirtų veiklų.

Kelionę vainikavo itin įdomi ekskursija Europos Parlamente bei Parlamentariume. Europos Parlamente institucinio vizito dalyvius svetingai pasitiko Ringailė Razauskienė, kuri trumpai papasakojo tiek apie Europos Parlamento veiklą, tiek apie savo pareigų specifiką. Su studentais patirtimi taip pat dalijosi Arnoldas Pranckevičius, jau daug metų dirbantis Europos Parlamente ir šiuo metu užimantis Europos Parlamento pirmininko patarėjo pareigas. Jis papasakojo, koks buvo jo kelias link dabartinių pareigų, su kokiais iššūkiais susiduria dirbdamas su Europos Parlamento pirmininku Martin Schulz. Po to studentus aplankė ilgai lauktas europarlamentaras Petras Auštrevičius, kuris atvirai kalbėjo ne tik apie savo, kaip europarlamentaro, darbo specifiką, bet ir negailėjo kritikos politikų priimamiems sprendimams, dalijosi mintimis apie vyraujančias Europoje problemas ir siūlė savo sprendimo būdus. Itin sužavėtus ir susidomėjusius trijų Europos Parlamento darbuotojų kalbomis studentus šiltai pasitiko dar dvi lietuvės – europarlamentaro Antano Guogos padėjėjos. Merginos, iš kurių viena – buvusi ELSA Lietuva narė, nuoširdžiai ir atvirai papasakojo apie jaunų ir energingų žmonių kelią Europos Parlamente, taip pat sudomino studentus savo organizuojamais tarptautiniais renginiais. Po labai informatyvios ir nuotaikingos ekskursijos Europos Parlamente vizito dalyviai apsilankė Parlamentariume, kuriame interaktyviai įtvirtino žinias apie Parlamento veiklą bei visos Europos Sąjungos veikimą.

Negana to, kad teisės studentai apsilankė pagrindinėse Europos Sąjungos institucijose bei turėjo galimybę pasiklausyti naudingų ir išsamių paskaitų iš aukštų Europos Sąjungos pareigūnų lūpų, išvykos dalyviai puikiai išnaudojo laisvą laiką vakarais: aplankė įspūdingiausius Briuselio istorinius bei kultūrinius objektus, Mini Europos parką, paragavo žymiųjų belgiškų vaflių.

Studentai laiką Briuselyje praleido naudingai, prasmingai ir smagiai. Daugelį žinių bus galima panaudoti tiek profesinėje karjeroje, tiek vykdant savo pilietines pareigas bei naudojantis teisėmis. ELSA Lietuva dėkoja Europos Parlamentui, suteikusiam puikią galimybę aktyviems teisės studentams dalyvauti šiame projekte.