Pages Menu
Categories Menu

Patalpinta Gru 11, 2016

Renginio „Muitinės veikla: galimybės ir privalumai“ įspūdžiai

Renginio „Muitinės veikla: galimybės ir privalumai“ įspūdžiai

2016 m. grudžio 7 d. Mykolo Romerio universitete vyko ELSA MRU organizuojamas renginys „Muitinės veikla: galimybės ir privalumai“

Į renginį buvo pakviesti svečiai: Muitinės kriminalinės tarnybos direktorius- Mantas Kaušilas, Vilniaus teritorinės muitinės viršininko pavaduotojas- Alvydas Bražiūnas, Vilniaus teritorinės muitinės Pažeidimų prevencijos skyriaus viršininkas – Egidijus Arsaba ir Vilniaus teritorinės muitinės kinologė – Živilė Čepulienė, kuri atvyko kartu su tarnybos partneriu – šuneliu.

Renginį pradėjo kinologė, pasakodama apie šuns vaidmenį atliekant specialiąsias paieškas. Pasirodo, kad išsirinkti tarnybinį šunį, kuris padėtų susekti, kur yra slepiamos psichotropinė medžiagos, kitos nelegalios medžiagos, nėra lengva. Kinologė atskleidė, kad šuo turi būti iš prigimties agresyvus ir neeilinių gebėjimų gyvūnas. Taip pat Ž. Čepulienė kalbėjo, kad kinologo darbas yra  labai atsakingas ir reikalaujantis didžiulio pasiaukojimo, minėjo, kad žmogus šiam darbui turi būti iš prigimties pašauktas, nes daugelis padirbęs atsisako šių pareigų dėl atsakomybės ir sunkaus darbo krūvio.

Antrasis pranešėjas buvo Muitinės kriminalinės tarnybos direktorius- Mantas Kaušilas. Direktorius supažindino su muitinės kriminalinės tarnybos darbo specifika, keliamais reikalavimais būsimiems pareigūnams. M. Kaušilas buvo parengęs įdomią vaizdo medžiagą, kuri prikaustė visų žiūrovų dėmesį. Ekrane buvo rodoma vienos iš nusikalstamų grupuočių „sučiupimo“ scena. Taip pat buvo parengtas video siužetas apie Muitinės kriminalinės tarnybos atliekamą darbą, jos vykdomas operacijas. Taip pat buvo pateikta statistinių duomenų apie sugautų kontrabandų kiekį, daugelį žiūrovų šokiravo pateikti duomenys. Baigdamas savo pristatymą direktorius  uždavė klausimą, už kurio teisingą atsakymą,  įteikė apdovanojimą – Muitinės kriminalinės tarnybos kalendorių.

Tretieji savo veiklą pristatė Vilniaus teritorinės muitinės Prevencijos skyriaus viršininkas – Egidijus Arsaba bei viršininko pavaduotojas – Alvydas Bražiūnas. Atstovai pristatė muitinės veiklos statistinius rezultatus. Tai pat buvo pateiktos nuotraukos su „pagautomis“ kontrabandomis. Kai kurios nuotraukos kėlė juoką, nes, pasirodo, kad nusikaltėlių išradingumui nėra ribų. Atstovai atskleidė muitinės tarnybos specifiką bei naudą pradėti karjerą būtent nuo muitininko specialybės. Prevencijos skyriaus viršininkas papasakojo iš profesinės patirties patirtus juokingus nutikimus, kurie paįvairino renginį, pakėlė kiekvienam nuotaiką. Baigdami pranešimą studentai buvo pakviesti apsilankyti Vilniaus teritorinės muitinės Medininkų kelio poste.

Renginys buvo tikrai įdomus ir įvairiapusiškas. Atstovai pateikė tikrai kompromituojančios informacijos apie nusikaltėlius, jų padarytą žalą valstybei, tačiau  visa pateikta informaciją įrodo, kad muitinės pareigūnai atlieka svarbų darbą visuomeniniame gyvenime saugodami valstybę nuo korumpuotų nusikaltėlių.

Nuoširdžiai dėkojame renginio pranešėjams už naudingą informacija ir linkime sėkmės tolimesnėje tarnyboje!

DSC_0072 DSC_0076 DSC_0055 DSC_0051 DSC_0046 DSC_0044DSC_0097

Daugiau nuotraukų rasite čia:     event